Nu är vi redo, nu kör vi!

CC-by-nc-nd-licens för Barnett på Flickr

Du har hittat till Missionskyrkans nya bloggportal. Varmt välkommen!
Till en början kommer själva portalen leva en ganska försiktig tillvaro medan vi plockar hit diverse nystartade bloggar och bloggar som redan finns på Missionskyrkans hemsida. När vi ser att detta funkar så räknar vi också med att detta kan bli någon slags portal för interaktivitet och samtal i Missionskyrkan. Har du idéer eller synpunkter kring detta så är vi idel öra!

 • http://amen.se brynte

  Heja oss! ^^

 • Mia_nadi

  Hej! Hittade diakonbloggen mm idag (av en slump). Samt även bloggen tidsperspektiv från arkivet SMK. Men den hittade jag inte till i bloggportalen och bara knappt från SMK´s hemsida. Det ligger väldigt gömt i kanten med liten text
  Är det så att arkivbloggen eller vad den nu heter även kan läggas under rubriken bloggar på bloggportalen?! Tips! Jättekul att detta är igång! Mvh Annamaria

  • http://amen.se brynte

   Bloggarna är fortfarande i uppstartsskede så den släpar på diverse barnsjukdomar. Tack för uppmärksammande, det ska va fixat nu.